urfmaster je skupina detektorů kovů určená pro práci ve vodě (do hloubek 30m) na plážích a v těžkých pracovních podmínkách (práce v dešti, v blátě a pod). Elektronická jednotka detektoru je neoddělitelně spojena s cívkou a vodotěsnými sluchátky. Detektory skupiny Surfmaster se vyznačují jednoduchým ovládáním a vysokou odolností vůči náročným pracovním podmínkách a hrubému zacházení (mnohokrát ověřeno v praxi). Údržba se omezuje na prosté osprchování detektoru po práci a výměnu baterií.

Detektory Surfmaster jsou dodávány v několika modifikacích

Elektronická jednotka

Systém VLF
Elektronika tohoto systému umožňuje diskriminovat nežádoucí předměty. Přístroj tak nedetekuje železo, alobal a podobné odpadky. Při práci v moři však může poskytovat falešné signály vyvolané změnami vodivosti prostředí v závislosti na obsahu solí. Zvýšením diskriminace lze do jisté míry eliminovat vliv slané vody na detekci. Napájení 3ks baterií 9V.

Pulsní systém (PI)
detekuje shodně železné i neželezné kovy bez možnosti diskriminace, není však ovlivňován obsahem solí v mořské vodě. Napájení 8 ks baterií 1,5V AA.

Cívka

Cívky jsou dodávány ve dvou barvách, černá a žlutá. Černá cívka je lehká, vyplněná pěnou. Používá se tehdy, pokud převládá práce na terénu, na plážích nebo při brodění. Lze ji samozřejmě používat i při potápění. Žlutá cívka je zatížená (cca 250 g) a je určena pro potápěče. Její hmotnost eliminuje samovolné nadnášení.

Nosná tyč

Detektory jsou dodávána z výroby s dvou nebo třídílnou tyčí. Dvoudílná tyč (Surfamaster II) se skládá s dlouhé S-tyče a spodní plastové tyče.

Třídílná tyč (Surfmaster PI) se skládá s krátké S-tyče, střední tyče a spodní plastové tyče. Celá třídílná tyč se používá při práci na terénu, na plážích a při brodění. Potápěči zpravidla používají zkrácenou tyč bez středního dílu.

Nadstandardně lze krátkou S-tyč nahradit T-tyčí a zvolit zákazníkovi odpovídající délku spodní plastové tyče (45, 58, 70 cm).

Elektronická jednotka detektoru je na nosné tyči umístěna pomocí pérových tlaček. Elektronická jednotka může být podle přání a potřeb uživatele umístěna „pod předloktím“,, „vpředu“ nebo na „opasku“

V současné době se dodávají detektory s následující specifikací:

Surfmaster II

Surfmaster PI/B

Surfmaster PI/D